اخبار ورزشی
خبرهای جدید از دنیای ورزش
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 10 دی 1397

مرتضی پورعلی‌گنجی هستم 26 ساله از بابل

چهارسال پس از اولین روزهای ملی‌پوش شدن مرتضی با او هم کلام شدیم. مدافعی که می گوید اگر همین الان به ژاوی زنگ بزند امکان ندارد جواب ندهد!

به گزارش "ورزش سه"، این روزها می شود درست چهارسال که هافبک 21 سال تیم نفت برای تیم ملی به میدان رفت. هافبک جوانی که مهم ترین ریسک سرمربی تیم ملی شامل او شد و برای اولین بار در خط دفاعی به میدان رفت.


حالا چهار سال پس از آن روزها با مرتضی هم کلام می شویم مدافع بابلی فوتبال ایران که این روزها در بلژیک بازی می کند به عنوان مهره ای ثابت، در تیم ملی ایران معرفی شده است.


لیگامنت پاره کرده بودم اما ترمیم شد


خداراشکر پس از دو ماه مصدومیت توانستم به بهبودی کامل برسم. البته در این راه زحمت بسیار زیادی کشیدم. لیگامنت پایم به خاطر ناآمادگی بدنم پاره شد. اما بعد دو ماه توانستم با کمک آقای کی روش و کادر پزشکی و مربیان بدنساز خودم را به شرایط بازی برسانم.

 
در چهار بازی آب‌دیده شدم


با سختی فراوان خودم را به بازی در بلژیک رساندم و در آنجا هم در دو هفته چهار بازی انجام دادم که فکر می کنم برای بازیکنی با شرایط من خیلی خوب اما بسیار پرفشار و سخت بود. به لحاظ در حال حاضر مشکلات جزئی دارم که امیدوارم با زحمات کادر پزشکی و مربیان بتوانم بدون هیچ مشکلی برای تیم ملی کشورم به میدان بروم و همه تلاشم را به کار ببندم تا به سهم خودم بتوانم برای ایران افتخار آفرین شوم.


بعد از جام جهانی بزرگترین اشتباهم را مرتکب شدم


هر بازیکنی هدف های بزرگی دارد و به همین دلیل آن را برای خود ترسیم کرده تا بتواند هر چه سریعتر به آن برسد. من هم دوست داشتم بعد از جام جهانی با بهترین انتخاب به یک باشگاه خیلی خوب منتقل شوم اما صبر کردن زیاد خودم باعث شد تا انتخاب های خوبی را از دست بدهم و خودم به شدت از این موضوع ناراحتم. من به خاطر لیگ انگلیس و یک درصد احتمال حضور یا عدم حضور در آن خیلی چیزها را از دست دادم. بهرحال من به راحتی با صبر کردن زیاد انتخاب های خوبی را از دست دادم.

 

تیم بلژیکی بزرگ نیست اما می تواند سکوی پرتاب باشد


اما هر آنچه که بود گذشت و از اینجا به بعد تمام تلاشم را می کنم تا از آن چیزی که دارم بهترین استفاده را بکنم. تیمی که در آن هستم تیم بزرگی نیست اما می تواند سکوهای پرتاب خوبی برای من باشد به تیم های بزرگتر بلژیکی که همه آنها در لیگ قهرمانان و یا لیگ اروپا حضور دارند. هر آنچه که هست امیدوارم اتفاقات خوبی برای من رقم بخورد.


من یکی از عوامل سقوط نکردن تیم چینی بودم


من سعی کردم در هر تیمی به میدان می روم بهترین عملکرد خودم را به نمایش بگذارم. حتی در شرایط سخت کشور چین که تیم ما هم اوضاع نابسامانی داشت من به سهم خودم توانستم به سقوط نکردن این تیم به لیگ پایین تر کمک کنم.


هیچ بازیکنی جرات بازی در چین را ندارد


همین که شما جرات کنید از ایران به کشور دیگری بروید واقعا توان زیادی می طلبد در این میان اگر شما بخواهید به کشور چین بروید باید دل و جرات خود را صدبرابر کنید. من می گویم هیچ بازیکنی جرات ندارد در کشور چین بازی کند. آنقدر شرایط برای ما سخت است. از نوع خوراک و تغذیه بگیرید تا چیزهای دیگر مانند آب و هوا و زبان و ...! من در آن سن به چین رفتم و علیرغم اینکه خیلی ها می گفتند این بعد از دو ماه بر می گردد و جرات ماندن در چین را ندارد و ... من همه سختی ها و فشارها را تحمل کردم و ماندم. اتفاقا در همان چین رفقای بسیار خوبی پیدا کردم و توانستم تجربه بالایی کسب کنم.

 


به خودم گفتم برای اروپا رفتن زود است


در همان چین موفق شدم پیشنهادات خوبی دریافت کنم. پیشنهاداتی همچون تیم های قطری خوب مانند الدحیل و السد و ...! این موضوع باعث شد تا من ریسک نکنم و در آن زمان به اروپا و تیم های خوبی که به من آفر داده بودند نروم و پیش خودم گفتم بعد از یکی دو فصل موفق بعد راهی اروپا می شوم. به همین دلیل به السد رفتم.


اینجا هستم تا به رویاهایم برسم


آنجا با مربی خوبی کار کردم و تجربه های زیادی کسب کردم تا به اروپا بروم. الان هم در این مسابقات آماده ام تا بتوانم به رویاهایم برسم اما اگر یک درصد فکر کنم که یک انتخاب اروپایی برای من مرتضی بیست و شش، هفت ساله نمی تواند موثر و خوب باشد سعی می کنم خیلی منطقی به پیشنهادات خوب آسیایی خودم فکر کنم.


همه گفتند به قطر می روی؟ پس خراب می شوی!

 

بعد از انتخاب السد همه فکر می کردند من به قطر می روم و خراب می شوم. اما باشگاه السد با تمام باشگاه های آسیایی از نظر تمرینی و شرایط و امکانات فرق دارد. من جاهای مختلفی از جمله بعضی تیم های آسیایی و اروپایی را رفتم و امکاناتشان دیدم اما این تیم واقعا با همه آنها متفاوت بود. این تیم برای من سکوی پرتاب بود. بازی کنار ژاوی و بازیکنان بزرگ در این تیم اتفاق مهمی بود که برای من افتاد.


به ژاوی زنگ بزنم؟ امکان ندارد جواب ندهد


این برای من افتخار است که در کنار یکی از بهترین بازیکنان تاریخ بارسا بازی و با او رفاقت کردم، طوری که اگر بخواهم به او زنگ بزنم جوابم را می دهد و می توانم بگویم السدی ها واقعا مانند خانواده من بودند.


از بچگی می خواستم در اروپا باشم


نزدیکان من می دانند از بچگی ذهن و دید و فکرم درباره فوتبال چه بود. من از 10 سالگی به این فکر می کردم که باید به تیم های بزرگ و اروپا بروم و قراردادهای خوبی ببندم و در تمام رده های ملی برای تیم ملی کشورم بازی کنم. آنهای که از نزدیک من را می شناسند می دانند.


اعتماد به نفس داشتم اما فکر نمی کردم بازی کنم


در دوره قبلی جام ملت ها که من دعوت شدم نه اینکه اعتماد به نفس نداشته باشم و یا اینکه در خودم نبینم که می توانم به میدان بروم اما بازیکنان بزرگی در آن تیم بودند و من فکر می کردم تنها می توانم با تیم به مسابقات بروم و بدون بازی برگردم.


مصدومیت آقا پژمان شرایط زندگی من را عوض کرد


اما مصدومیتی که برای آقا پژمان منتظری اتفاق افتاد باعث شد تا با اعتماد آقای کی روش من به میدان بروم. ایشان ریسک بالایی کرد. فکر نمی کنم کسی یک بازیکن 21 ساله را از هافبک دفاعی بیاورد در دفاع از او بازی بگیرد. خداراشکر من را در بازی های حساس جام ملت ها به میدان فرستاد.


استرس زیاد بود اما کی روش آب روی آتش بود


من استرس بسیار بالایی داشتم و این استرس بازی به بازی بدتر می شد تا اینکه آقای کی روش یک روز من را کنار کشید و گفت تو با تیم ملی بازی های خوبی انجام دادی، تو خیلی خوبی و خودت را نشان دادی. اصلا شک نکن برو که بهترین برمی گردی. همین حرف ها در نهایت باعث شد تا اعتماد به نفسم به شدت بالا برود و من با کمترین ترس و استرس پا به میدان بگذارم.

 


خیلی تلاش کردیم اما آن پنالتی های ...


در تیم هم بازیکنان باتجربه و بزرگی بودند. در کنار آنها جوانانی مانند من و سردار و جهانبخش به میدان می رفتیم. آنها هوای ما را داشتند و تجربیات خود را به ما منتقل می کردند. بهرحال در بازی با عراق هم لطف خدا شامل حالم شد و توانستم در آن بازی گل بزنم. اما وقتی بازی به پنالتی کشید دیگر همه شانسی شد و متاسفانه بازی را شکست خوردیم و حذف شدیم. بهرحال موفقیت من در آن بازی ها هر آنچه که بود از دعای خیر مادرم، لطف خدا و زحمت هایی که به همراه بازیکنان برای موفقیت کشیدیم و حمایت های مردم بود.


هیچ کسی از حضور خود مطمئن نیست


به نظر من کسی در تیم ملی ثبات ندارد هر بازیکنی فرق پنج درصدی با هم دارند که هر کدام از آنها می توانند به تیم ملی برسند. من هم مانند همه آنها از خدایم است که برای تیم ملی بازی کنم. از نظر من یک مربی بهترین ها را در ترکیب می گذارد. اگر مرتضی در تمرینات خوب نباشد هرگز به ترکیب اصلی نمی رسد. در این چند بازی هم در برخی از بازی ها نبودیم، برخی بازی ها مصدوم بودیم، برخی بازی ها روی نیمکت بودم. بهرحال هیچ چیزی صددرصد نیست. خداراشکر در این سال ها در بیشتر بازی ها در ترکیب باشم و برای کشورم، پرچمم و ناموسم بجنگم و در حد توان خودم موفقیت بیاورم.


هر یک ساعت علیرضا را صدا می کردم! او هم نمی خوابید


در جریان بازی های جام جهانی پراسترس ترین دوره خودم را در تیم ملی گذراندم. من و علیرضا هم اتاق بودیم. با هزار زحمت سعی می کردیم بخوابیم اما یک ساعت بعد وقتی علی را صدا می زدم می دیدم او هم مانند من بیدار است. آبروی یک مملکت در دست ما، در عضلات ما و در پاهای ما بود.


4 امتیاز؟ انتظار داشتیم اگر می بازیم آبرومندانه باشد


ما می دانستیم همه دلخوشی مردم به همین بازی ها و عملکرد تیم ملی است. ما نمی توانستیم دل مردم را بشکنیم و از طرفی حریفان ما هم خیلی قدرتمند بودند. اینها باعث شد تا ما از جان مایه بگذاریم تا دلخوشی مردم را از آنها نگیریم. این موضوع و روبرو شدن با رقبایی مثل پرتغال و اسپانیا باعث استرس زیاد ملی پوشان شده بود. ما خودمان انتظار داشتیم حداقل اگر قرار است دیداری را ببازیم آبرومندانه ببازیم، کسی انتظار نداشت ما 4 امتیاز از این بازی ها بگیریم اما خداراشکر این اتفاق افتاد و مردم هم از تیم ملی ناامید نشدند.


خیلی شوخی می کنم اما متوجه زمان و مکان هستم

 

من و بازیکنانی مثل بیرانوند و رضاییان و جهانبخش و سردار و عزت اللهی و طارمی با هم خیلی شوخی می کنیم اما اگر قرار باشد در کنار هم نباشیم من از آن دسته هستم که سعی می کنم که همیشه حواسم به زمان و مکان باشد.


تنها بابلی تیم ملی منم


درست است که تعداد مازنی های فوتبال ایران زیاد شده است اما من بچه محل در تیم ملی ندارم اما رامین و امید همزبان های من هستند. البته آنها بچه نکا و ساری هستند، اما من بچه بابلم.
طبقه بندی: تیم ملی فوتبال ایران، 
ارسال توسط غریب دور ازدیار

وضع عجیب و اسفناک مربی ایرانی در آذربایجان

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندوی آذربایجان از وضعیت عجیب و اسفناک ورزش آذربایجان گلایه کرد و گفت: بابت صحبت هایی که می کنم، ترسی از کسی ندارم.

به گزارش "ورزش سه"، رضا مهماندوست که سال هاست هدایت تیم ملی تکواندوی آذربایجان را برعهده دارد و بعد از حضورش در این کشور از برخی از تکواندوکاران ایرانی الاصل هم استفاده کرد، روزهای خوبی را در این کشور سپری نمی کند. سرمربی ایرانی تکواندوی آذربایجان از کمبودهای عجیب در ورزش آذربایجان سخن می گوید و از شرایطی بی سابقه در این کشور خبر می دهد.


آنطور که پیداست مربی و تکواندوکار ایرانی در آذربایجان روزهای سختی را بدون پول و امکانات سپری می کنند و به قول خود رضا مهماندوست گیر افتاده اند!


برای اطلاع از آخرین وضع رضا مهماندوست و مشکلاتی که در جمهوری آذربایجان دارد، با او همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های سرمربی ایرانی تکواندوی آذربایجان که به موفقیت‌های بزرگی با این کشور در المپیک و مسابقات جهانی رسید را با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید.

 


۶ ماه حقوق از فدراسیون طلبکاریم


یک روز مانده سال ۲۰۱۸ به پایان برسد؛ اما من و تکواندوکاران ۶ ماه حقوقمان را طلب داریم. تورنمنت اسپانیا را کنسل کردیم و پیش از آن ۱۴ تورنمنت دیگر را در سال ۲۰۱۸ نرفتیم. ۳ مرحله از گرندپریکس را حاضر نبودیم و این باعث افت تکواندوکاران ما شد. متاسفانه رنکینگ ها پایین امده و شرایط خوبی نداریم.

 


تکواندوکاران لج کردند و به مسابقات نیامدند


همین چند روز قبل مسابقات انتخابی تیم ملی و قهرمانی کشور آذربایجان را داشتیم که خیلی وضعیت بدی داشت. کلا ۱۱۰ نفر در این رقابت ها شرکت کردند و در ۳ وزن اصلا شرکت کننده ای وجود نداشت! مثلا وزن های پنجم، ششم و هفتم در کل یک وزن شد! با وضعیتی که در تکواندو هست، تکواندوکاران هم لج کردند و اصلا به مسابقات نمی آیند. حتی مربیانی که در باشگاهها شاگرد تربیت می کردند، بعد از ۱۵، ۱۶ سال حقوق گرفتن، حقوقشان قطع شده است. همین باعث شد تا در برخی از اوزان ۳ یا ۲ شرکت کننده داشته باشیم و کلا یک فینال برگزار شود! از دل این مسابقات یک تکواندوکار جدید هم به تیم ملی اضافه نشد.

 


اگر بروم، ۳۰۰ هزار دلارم را می خورند


الان هیچ قراردادی با فدراسیون تکواندوی آذربایجان ندارم و رفاقتی کار می کنم. البته حدود ۲۰۰، ۳۰۰ هزار دلار از آنها طلب کار هستم. اگر پولم پیش این ها گرو نبود، می رفتم. دائما امروز و فردا می کنند و اگر من بروم که دیگر از پول خبری نیست. با توجه به اینکه قرارداد ندارم، اگر اینجا را ترک کنم، یک دلار از پولم را هم نمی دهند. البته دیروز یک ماه از حقوقمان را ریختند و قول هایی هم به ما داده اند.

 


رییس جمهور بفهمد، دُم این‌ها را می چیند


ما مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ به میزبانی منچستر را داریم و بعد از آن المپیک ۲۰۲۰ است. دولت آذربایجان قطعا دخالت می کند و در ماههای آینده فکر می کنم وضعیت بهتر شود. هنوز رییس جمهور آذربایجان متوجه این اتفاقات نشده است. او یک فرد ورزش دوست است و اگر این مسائل را بداند، قطعا دُم مسببان این اتفاق را می چیند. نکته اینجاست که کسی جرات ندارد در روزنامه ها و خبرگزاری های آذربایجان علیه رییس فدراسیون تکواندو صحبت کند چون خودش وزیر است.

 

 


محافظه کار بودم، علیه پولادگر هم حرف نمی زدم


من از کسی ترسی ندارم و حرف هایم را می زنم. اگر می خواستم محافظه کار باشم، آن مقطع که سرمربی ایران بودم، علیه پولادگر حرف نمی زدم تا زندگی ام را به هم نریزد. شاید یک خصوصیت بد من باشد که نمی گذارم کسی حقم را بخورد. همیشه حرفم را می زنم و اجازه نمی دهم چیزی مخفی بماند.

 


کشتی گیران آذربایجان هم ۱.۵ سال حقوق نگرفتند


امیدوارم به تدریج کارهایمان درست شود. هم اکنون یک کارهایی کرده اند. حقوق های عقب افتاده ما از ۹ ماه به ۶ ماه رسیده و کمیته المپیک آذربایجان هم تضمین کرده در سال جدید هزینه سفرهای ما را بپردازد. البته این اتفاقات مختص تکواندو نیست و همه رشته ها درگیر چنین بحرانی هستند. کشتی گیران و مربیان آنها یک سال و نیم حقوق نگرفتند و بعد از اینکه رییس فدراسیون عوض شد، گفت حقوق های عقب افتاده ربطی به من ندارد! تنها رشته هایی که کمی وضعیتشان بهتر است، ژیمناستیک و جودو هستند.

 


گفتند پول پارو می کنند، ما را چشم زدند!

 

متاسفانه فکر می‌کنم ما را چشم زدند. دائما نشستند و در ایران گفتند که این‌ها در آذربایجان پول پارو می کنند! من الان دیگر فقط فکر آبروی خودم هستم و زیاد به پول فکر نمی کنم. تکواندوکاران ما پول یادشان رفته است. با مشکل بازیکن در آذربایجان روبرو هستیم. از میان ایرانی هایی که اینجا بودند، میلاد بیگی همچنان وضعیت خوبی در رنکینگ دارد. البته او رنک اول دنیا بود و حالا چون به مسابقات نرفته، به رنک ۳ سقوط کرده است. هیچ امکاناتی نداریم و فقط ناهار و شام به بازیکنان می دهند.

 

 


اوضاع تکواندوی ایران هم خوب نیست


تکواندوی ایران هم وضعیت بهتری از آذربایجان ندارد. آنطور که اطلاع دارم، با گران شدن دلار گفته اند دیگر تیم به تورنمنت های تدارکاتی اعزام نشوند. اوضاع تکواندو و سایر رشته ها در ایران هم خوب نیست. تکواندوکاران خیلی روی فرم نیستند و فقط به لیگ دل بسته اند که هفته ای یک مسابقه می دهند. تکواندوکاری که باید در مسابقات رسمی روزی چند مسابقه سنگین بدهد، در لیگ آماده نمی شود. تیم دختران ایران الان چند وقت است که اعزام نشده؟ مشکل تکواندوی ایران مربیان نیستند و باید دلیل افت را در اعزام ها و مشکلات مالی جست و جو کنیم.
طبقه بندی: تکواندو ایران وجهان، 
برچسب ها: پیشکسوت تکواندو، تکواندو، رضا مهماندوست،
ارسال توسط غریب دور ازدیار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 10 دی 1397

شماره پیراهن بازیکنان ایران مشخص شد

کارلوس کی‌روش شماره لباس ملی پوشان فوتبال ایران برای جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات را مشخص کرد.

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که تنها هشت روز به نخستین بازی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا برابر یمن باقی مانده و لیست ۲۳ نفره مد نظر کی‌روش برای این رقابت‌ها نیز اعلام شده، اکنون این سرمربی شماره پیراهن بازیکنان ملی پوش را هم مشخص کرده است.

 

اخیرا تصویری از ۱+۲۳ بازیکن تیم ملی ایران که در جام ملت‌های آسیا حاضر هستند، انتشار یافت که در آن به نظر می‌رسید شماره پیراهن آنها نیز مشخص شده است.

 

شماره پیراهن ۱ تا ۲۳ ملی پوشان به بازیکنانی که در لیست نهایی تیم ایران برای جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات قرار گرفتند، اختصاص یافته و همانند تصویر تیمی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، علی قلی‌زاده نیز در جمع ملی پوشان حضور دارد و با شماره پیراهن ۲۴ به چشم می‌خورد؛ بازیکنی که در صورت مصدومیت یکی از ملی پوشان تا ۶ روز دیگر، به فهرست ایران اضافه می‌شود.

 

علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، روزبه چشمی، میلاد محمدی، مسعود شجاعی، مرتضی پورعلی‌گنجی، امید ابراهیمی، کریم انصاری‌فرد، وحید امیری، سامان قدوس، پژمان منتظری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سید مجید حسینی، سردار آزمون، اشکان دژاگه و رامین رضاییان ۱۷ بازیکنی هستند که شماره پیراهن آنها هیچ تغییری نسبت به جام جهانی نداشته است.

 

از بین دو ملی پوش ایرانی جام جهانی که در جام ملت‌های آسیا نیز همراه تیم ملی هستند، شماره لباس امیر عابدزاده از ۲۲ به ۱۲ و مهدی ترابی از ۲ به ۱۶ تغییر یافته است.

 

در این بین وریا غفوری با لباس شماره ۲ در فهرست ایران قرار گرفته، احمد نوراللهی که به تازگی به فهرست تیم ملی اضافه شده پیراهن شماره ۶ سعید عزت‌اللهی را در جام ملت‌های آسیا بر تن خواهد کرد، محمدحسین کنعانی‌زادگان لباس شماره ۱۳ محمدرضا خانزاده را بر تن می‌کند و در آخر سید پیام نیازمند هم شماره ۲۲ ایران معرفی شده است.


اسامی کامل ۲۳ بازیکن تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا، به همراه شماره پیراهن آنها در زیر آمده است:


۱ - علیرضا بیرانوند
۲ - وریا غفوری
۳ - احسان حاج‌صفی
۴ - روزبه چشمی
۵ - میلاد محمدی
۶ - احمد نوراللهی
۷ - مسعود شجاعی
۸ - مرتضی پورعلی‌گنجی
۹ - امید ابراهیمی
۱۰ - کریم انصاری‌فرد
۱۱ - وحید امیری
۱۲ - امیر عابدزاده
۱۳ - محمدحسین کنعانی‌زادگان
۱۴ - سامان قدوس
۱۵ - پژمان منتظری
۱۶ - مهدی ترابی
۱۷ - مهدی طارمی
۱۸ -  علیرضا جهانبخش
۱۹ - سید مجید حسینی
۲۰ - سردار آزمون
۲۱ - اشکان دژاگه
۲۲ - سید پیام نیازمند
۲۳ - رامین رضاییان
طبقه بندی: جام ملتهای آسیا، 
ارسال توسط غریب دور ازدیار

نقل و انتقالات استقلال در سه حرکت(گزارش)

آبی های تهرانی نقل و انتقالات خود را هنوز رسما آغاز نکردند اما کار سختی تا پایان آن ندارند.

به گزارش "ورزش سه"، آبی های تهرانی هر چند روز اول نیم فصل خود را با اعلام خبر فسخ قرارداد دو بازیکن آغاز کردند و به نظر می رسید خیلی زود شاهد فعالیت های این تیم باشیم اما با گذشت مدتی مشخص شد که در استقلال خبری از نقل و انتقالات پر تعداد نیست و بعد از اضافه شدن سه بازیکن جدید که با این تیم قرارداد داشتند، با تکمیل پرونده نقل و انتقالاتی دو بازیکن دیگر آبی ها نیم فصل خود را به اتمام خواهند رساند.

 

جپاروف یک گام تا امضا


هافبک ازبک فاصله زیادی تا امضای قرارداد ندارد و می تواند اولین خرید آبی ها در نیم فصل دوم باشد. آبی ها با این بازیکن به توافق رسیده اند و باید منتظر ورود قریب الوقوع او به تهران باشیم تا قرارداد این بازیکن نهایی شود.


استقلالی ها کارهای لازم برای اسکان او را انجام دادند و با تامین پیش قرارداد سرور در تهران حاضر خواهد شد تا بعد از نیم فصل دوری از فوتبال ایران، مغز متفکر شفر دوباره در تهران باشد.

 

 

مهاجم خارجی؛ در انتظار سورپرایز، لطفا گرو نه!


لیست مهاجمان مورد نظر شفر، تا به امروز سکرت و بی حاشیه بوده است. فتحی و همکاران او در باشگاه به دور از هیاهو برنامه های خود را پیش می برند و به استثنا دو سفر به دبی، فعلا کسی جزییات برنامه های سرمربی و سرپرست استقلال را نمی داند.


اظهار نظر درباره خرید بعدی شفر در خط حمله، روند بسیار سخت و دشواری را می طلبد. سرمربی استقلال بر اساس گفته های امیر حسین فتحی لیستی کامل و شامل چندین بازیکن را به او ارائه کرده که در این لیست، اولویت بندی ها نیز صورت گرفته است.


برای مشخص شدن نام خرید خارجی استقلال باید منتظر یک سورپرایز بود؛ سورپرایزی که همه انتظار دارند تیام جدید باشد و هیچ نشانی از گرو در او یافت نشود.

 

نورافکن؛ در انتظار تلاش های امید


امیدنورافکن فاصله زیادی تا استقلالی شدن ندارد و موضوع اصلی درباره پرونده این بازیکن، کسب رضایت نامه از باشگاه شالروا است. موضوعی که با توجه به اختلافات نورافکن و این باشگاه بلژیکی به عهده شخص نورافکن گذاشته شده و استقلالی ها تمرکز زیادی روی مذاکره با باشگاه بلژیکی برای جذب نورافکن ندارند.


استقلالی ها هر چند از حضور این بازیکن با توجه به جدایی احتمالی تیموری استقبال می کنند اما آلترناتیوهای مناسبی هم اکنون در ترکیب خود دارند و به همین دلیل تمرکز آنها فعلا روی مسائل دو گزینه دیگر است.

 

از سراسر وب

طبقه بندی: نقل وانتقالات فوتبال ایران، 
ارسال توسط غریب دور ازدیار
لینک های تفریحی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما طرفدار کدام تیم می باشید؟پیوند های روزانه
فروشگاه سایت
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic